czwartek, 24 stycznia 2013

O projekcie.

Strona "Pod Księżycem" to miejsce, w którym ukazywać się będą teksty napisane przez autorów związanych z Wicca w tradycji gardneriańskiej z linii Eleanor "Ray" Bone. Jej celem jest pokazanie różnych aspektów wiccańskiej filozofii i praktyki, które mogą być punktem wyjścia do własnych przemyśleń, medytacji i pathworkingów. 

Przeplatającym się tematem przewodnim jest Kalendarz Księżycowy, z którym można pracować zarówno indywiduanie, jak i w grupie. 


Autorka: Annelie
Jestem gardneriańską czarownicą, inicjowaną w 2009r. Mieszkam w Polsce, ale czarownicze więzi łączą mnie też z Irlandią.Autorzy tłumaczonych artykułów:

Sophia Boann - gardneriańska Arcykapłanka, związana z Wicca od ponad 25 lat, czarownica, matka 4 dzieci. Pochodzi z Holandii, a po licznych podróżach znalazła swoje miejsca w Irlandii. Przez kilka lat mieszkała także w Polsce, gdzie prowadziła warsztaty na temat Wicca, zapoczątkowała gardneriańską linię w Polsce i aktywanie pomogła utworzyć polski oddział Międzynarodowej Federacji Pogańskiej. O sobie samej: Who am I?

Merlin Sythove
- nieżyjący już gardneriański Arcykapłan, współzałożyciel gardneriańskiej linii Silver Circle w Holandii, inicjowany w latach 70-tych w brytyjskim kowenie z linii Eleanor Bone. Przez ponad 30 lat swojej praktyki napisał wiele artykułów do założonego przez siebie magaznu Wiccan Rede, organizowal spotkania, warsztaty, rytuały, kursy, przybliżając Wicca wszystkim zainteresowanym. Wspaniały nauczyciel, utalentowany pisarz, bębniarz (przede wszystkim ukochane djembe), zmarł po krótkiej ale ciężkiej chorobie w styczniu 2012 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz